התפטרות עקב מצב בריאותי תזכה את העובד בפיצויי פיטורים | חן - עו"ד לדיני עבודה
תוכן עניינים

עובד התפטר בשל מצב נפשי ירוד ויקבל פיצויי פיטורים בסך 173 אלף

תוכן עניינים

  • בית הדין הארצי לעבודה קיבל ערעור שהגיש עובד לשעבר של חברת רהיטים וקבע כי החברה תשלם לעובד פיצויי פיטורים בסך 173,332 ₪ עקב התפטרות בשל מצבו הבריאותי.
  • נקבע שהסיבה המרכזית להתפטרותו של העובד הייתה מצבו הנפשי אליו נקלע בשל לחצים מהעבודה.

התפטרות עקב מצב בריאותי לקוי

העובד שהועסק כמנהל מכירות מסר לממונים עליו מכתב התפטרות עקב מצב בריאותי ירוד. לפיו הוא לא כשיר עוד להמשיך לעבוד בחברה. לטענת העובד. הנתמכת בהמלצת רופאה תעסוקתית. הלחצים שהופעלו עליו בעבודה גרמו לו לסבול ממצב נפשי ירוד והתקפי חרדה שאינם מאפשרים לו להמשיך לעבוד בחברה.

המעסיקה סירבה לקבל את סיבת ההתפטרות של העובד ודחתה את דרישתו לקבל פיצויי פיטורים עקב התפטרות בשל מצב בריאותי. לטענת המעסיקה העובד התפטר מהעבודה בשל אי שביעות רצונו מתנאי השכר.

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב דחה את תביעתו של העובד לפיצויי פיטורים בשל התפטרות עקב מצב בריאותי וקבע כי הסיבה העיקרית להתפטרותו של העובד הייתה חוסר שביעות רצון מתנאי השכר ולא מצבו הרפואי.

לתוצאה זו הגיע בית הדין על סמך מספר טעמים עיקריים. ישנה סתירה בין עדות העובד לבין התיאור במסמכים הרפואיים. העובד לא הוכיח שסביבת העבודה כללה התעללות ולחץ. שנה וחצי לפני התפטרותו, ביקש העובד לסיים את עבודתו בשל תנאי השכר וחזר בו מהבקשה. העובד לא אפשר למעסיק למצוא לו תפקיד שיותאם למצבו הרפואי.

על קביעת בית הדין האזורי לתל אביב הוגש ערעור לבית הדין הארצי לעבודה.

התפטרות עקב מצב בריאותי
התפטרות עקב מצב בריאותי

בית הדין הארצי קבע שההתפטרות עקב המצב הבריאותי של העובד כשירה

בית הדין הארצי לעבודה הפך את החלטת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. וקבע שהמסמכים הרפואיים שהציג העובד מלמדים שהסיבה המרכזית להתפטרותו הייתה מצבו הנפשי. אליו נקלע בשל לחצים מהעבודה.

נקבע שהמעסיקה לא הצליחה לסתור את האמור במסמכים הרפואיים שהציג העובד. באמצעות דרישה שהעובד יבדק אצל רופא תעסוקתי. הגשת חוות דעת רפואית נגדית או בקשה לחקור את הרופאה על חוות דעתה.

בנוסף, בית הדין הארצי קבע כי בהתאם למסמכים הרפואיים העובד סבל מהתקפי חרדה ופיתח הפרעה חרדתית סביב מקום העבודה. על כן, בהתאמתו לתפקיד אחר אין כל תוחלת.

על כן, בית הדין הארצי לעבודה קיבל את ערעורו של העובד ופסק כי החברה תשלם לו פיצויי פיטורים בסך 173,332 ₪.

מה ההמלצות לעובד ששוקל להתפטר מסיבות בריאותיות או לחצים בעבודה? 

לסיכום: עובד אשר שוקל להתפטר עקב מצב בריאותי מומלץ שיפנה לעורך דין מומחה בדיני עבודה. זאת על מנת שידריך אותו כיצד לבצע את הליך התפטרותו בדרך הנכונה ביותר משפטית. המלצה זו תקפה גם לגבי מעסיק. אשר מבקש להפריך את סיבת ההתפטרות של העובד. כאשר לפי מיטב שיקול דעתו עילת ההתפטרות אינה אלא תרמית להשגת פיצויי פיטורים.

[ע"ע (ארצי) 30933-09-16 קבוצת פיטרו הכט בע"מ נ' דותן דהן (פורסם בנבו, 07.05.2018)]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים