תביעה למתן חשבונות

חן – משרד עורכי דין

תביעות למתן חשבונות - רווחים, עמלות ואחוזים.

אנחנו מייצגים עובדים בתחומי השיווק והמכירות ששכרם מחושב על בסיס רווחי העסק או לפי מנגנון עמלות והמעסיק מסתיר מהם הכנסות או מפר את ההסכמות ביניהם:

  • תביעות למתן חשבונות וחלוקת רווחים של מיזם משותף
  • תביעות לקבלת עמלות או הפרשי עמלות לפי הסכמות הצדדים בכתב
  • תביעות להפרשי פנסיה עקב הפרשות המחושבות משכר עבודה שלא כולל את העמלות.

 

תביעה למתן חשבונות היא תביעה בעלת היבטים מסחריים אשר מוגשת בבית הדין לעבודה, בדרך כלל, כאשר שכרו של העובד תלוי בהכנסותיו של המעסיק והאחרון מסתיר ממנו הכנסות. לכן קם לעובד הצורך במתן חשבונות לצורך בירור כספי. לדוגמה: משווק ביטוחים בתחום הבריאות אשר הכנסתו נגזרת מפרמיות המתקבלות מגיוס לקוחות חדשים.

תביעה למתן חשבונות

 

ישנם מקרים נוספים, שתביעה למתן חשבונות מוגשת בבית הדין לעבודה, כאשר ישנה טענה כנגד העובד שזה הפיק רווחים לאחר סיום עבודתו תוך שימוש בסוד מסחרי ששייך למעסיק – למשל רשימת לקוחות. לכן התביעה למתן חשבונות היא בקשר לשימוש שעשה אותו עובד ברשימת הלקוחות והרווחים שהוא הפיק באמצעותה. תביעת המעסיק תהיה להשבת הרווחים שהפיק העובד באמצעות הסוד המסחרי.

על מנת שניתן יהיה לקבל חשבונות מהמעסיק, כגון דוח ההכנסות, על העובד להגיש תביעה מיוחדת שמכונה "תביעה למתן חשבונות".

תביעה לקבלת חשבונות מתבררת בשני שלבים: ראשית על העובד להראות קיומה של מערכת יחסים מיוחדת בינו לבין המעסיק המצדיקה מתן חשבונות. לדוגמה: מערכת יחסים מכוח מיזם משותף, שותפות, נאמנות, שליחות וכיוצ"ב. ובשלב השני על העובד להוכיח – ולו לכאורה – כי קמה לו זכות תביעה לגבי הכספים אודותיהם הוא מבקש לקבל חשבונות.

ככל שהתביעה מתקבלת, כלומר קמה לעובד הזכות לקבלת חשבונות, בית הדין לעבודה מורה בצו למעסיק למסור פרטים וחשבונות הנוגעים לבירור התביעה תחת התנאים שיקבע. לאחר קבלת המסמכים מגיש העובד טיעונים בכתב לגבי סכום הכסף המדויק שמגיע לו על יסוד אותם חשבונות.

המורכבות בתיקים למתן חשבונות נעוצה בהנחת התשתית העובדתית לזכות בסעד למתן חשבונות והצגת ראיות התומכות בטענות העובד. עורך דין שאינו מיומן בתיקים מסוג זה עלול בקלות להכשיל את לקוחותיו כבר בשלבים המוקדמים של ההליך המשפטי.

להגשת תביעה למתן חשבונות –  הנכם מוזמנים לתאם איתנו פגישת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות.

"נלחמים למענך בחירוף נפש תוך הקפדה על איכות, מצוינות, יצירתיות ונאמנות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורך."

תפריט נגישות

חן - משרד עורכי דין

ייצוג חזק, פתרונות מעשיים.