בואו נעבוד יחד לקראת עסקת
המקרקעין שלכם
צוות מנוסה עם יותר מ-10 שנות ניסיון בליווי וייצוג בעסקאות מקרקעין.

אנו מעניקים ייעוץ וליווי משפטי ללקוחות לגבי רכישה, מכירה או השכרה של בתים, דירות, ונכסים מסחריים, לרבות סכסוכים בקשר אליהם.
קראו עוד

משרד עורך דין מקרקעין עם ניסיון מעשי מעל עשור בתחום הנדל"ן והמקרקעין

בין אם מדובר ברכישה, מכירה או שכירות פשוטה של בית, דירה, או נכס מסחרי לרבות ייעוץ בכל היבט אחר של דיני מקרקעין – חשוב שתבחרו עורכי דין שתוכלו לסמוך עליהם. 

חן משרד עורכי דין הוא בחירה מועדפת של לקוחות רבים שבחרו בשירותינו. במשרד ישנה מחלקת מקרקעין עם צוות עורכי דין מנוסה בעל ניסיון מעשי ומוכח כדי לעזור לכם.

מדוע חשוב לשכור את שירותיו
של עורך דין מקרקעין?

שכירת עורך דין מקרקעין יכולה לספק יתרונות רבים ולעיתים היא השקעה נבונה בעת קנייה או מכירה של נכס. עורך דין מקרקעין הינו עורך דין המתמחה בדיני מקרקעין ויכול לסייע במגוון נושאים משפטיים הקשורים בעסקאות מקרקעין. הנה כמה מהסיבות העיקריות שבגללן כדאי לשקול לשכור עורך דין מקרקעין >

עורך דין מנוסה במקרקעין

כל עורך דין מקרקעין במשרדנו בעל הבנה עמוקה בדיני מקרקעין שיכול להעניק הכוונה וייעוץ רב ערך בנושאים משפטיים מורכבים. זה יכול לעזור לך להימנע ממלכודות אפשריות ולהבטיח שהזכויות והאינטרסים שלך מוגנים.

הגנו על האינטרסים שלכם

עורך דין מקרקעין מעיין בחוזים, תעודות ומסמכים משפטיים אחרים כדי לוודא שהם הוגנים ולטובתך. אנו נייצג אותך במשא ומתן ונעזור לך לקבל את התנאים הטובים ביותר עבור מכירה או רכישה של הנכס שלך.

עורך דין מקרקעין בקריות

עורך דין מקרקעין יחסוך לכם זמן וטרחה

עורך דין מקרקעין במשרדנו מטפל במשימות המשפטיות המורכבות הכרוכות בעסקת מקרקעין. מפנה את זמנך ומאפשר לך להתמקד בהיבטים חשובים נוספים בתהליך. וכמובן מזרז את העסקה וגורם לה לפעול בצורה חלקה יותר.

הימנעו מבעיות משפטיות אפשריות

עורך דין מקרקעין יכול לעזור לכם להימנע מבעיות משפטיות פוטנציאליות שיכולות להתעורר במהלך עסקת מקרקעין. לדוגמה, הם יכולים לעזור לך לזהות ולטפל בכל נושא פוטנציאלי של ייעוד או רישום, או לפתור מחלוקות עם הצד השני.

חן - משרד עורכי דין

הצוות שלנו למקרקעין

אנו מהווים בית לעורכי דין מובילים בכל אחד מתחומי העיסוק שלנו. המשרד עוסק בתחום המקרקעין, דיני עבודה, חוזים, אזרחי, גבייה ומסחרי. כל עורך דין מקרקעין שלנו מנוסה ומוערך, בעל יכולת ליטיגציה גבוהה ביותר בערכאות השונות.

צוות המשרד מספק שירות משפטי ברמת גבוהה ללקוחותיו הפרטיים והעסקיים, תוך הקפדה על איכות, מצוינות, יצירתיות ונאמנות על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר.

חן - משרד עורך דין דיני עבודה

מה תפקיד עורך דין מקרקעין
בעסקאות נדל"ן?

עורכי דין מקרקעין הם מרכיב מכריע בכל רכישת דירה, בין אם מדובר בנכס חדש מקבלן ובין אם מדובר בדירה יד שנייה. המומחיות שלהם מבטיחה טיפול מדויק ומקצועי בעסקה, ויכולה למנוע טעויות שעלולות לגרום עיכובים או הוצאות.

כאשר מדובר ברכישת דירה יד שנייה, תפקידו העיקרי של עורך דין מקרקעין הוא לוודא את זהות המוכר וזכויותיו בנכס. כך מובטח שהאדם המוכר את הנכס הוא הבעלים היחיד, ושאין זכויות נוספות שעלולות להגביל את הבעלים החדש.

עורכי דין מקרקעין מסייעים גם בענייני מס, מייצגים את לקוחותיהם מול רשויות המס ומקפידים על שומות מדויקות והוגנות. במקרה של רכישת דירה חדשה מקבלן, עורך דין יכול לסייע בשוויון מגרש בין הקונה למוכר, תוך בחינה מדוקדקת של החוזה והגנה על זכויות הקונה לאורך כל התהליך.

איזה בדיקות עורך דין מקרקעין מבצע?

סכום הכסף הגבוה שמושקע בעסקאות רכישה ומכירת נדל"ן מחייב את מבצע העסקה – המוכר או הקונה, לערוך בדיקות מקיפות בעזרת עו"ד מקרקעין טרם ביצוע העסקה.

על קצה המזלג:

  1. על עורך דין מקרקעין לבדוק את מצב הנכס ברשות מקרקעי ישראל ובטאבו. כמו כן, עליו לבדוק האם קיימת משכנתא או עיקול על הנכס.
  2. במידה והכל תקין, עו"ד מקרקעין יבדוק היכן ניתן להוזיל עלויות מס שבח ומיסים נוספים הנלווים לעסקה.
  3. הגענו לחלק המרכזי ביותר – כתיבה וניסוח חוזה מכר. לצוות משרדנו יש ניסיון רב בכתיבת חוזי מכר הן מצד המוכר והן מצד הרוכש, תפקידנו בראש ובראשונה לראות את טובתו האישית של הלקוח שלנו.
  4. לאחר חתימת החוזה ומסירת מפתח, אנו נלווה אתכם ברישום הזכויות על הנכס בלשכת רישום המקרקעין או ברשות מקרקעי ישראל.

ליווי מקצועי ואיכותי של עורך דין מומחה בתחום הנדל"ן חשובה ויקרה מפז, חוזה מכר מקצועי יגן על הקונה והרוכש מפני נזקים אפשריים עתידיים בנכס, פירוט לוח זמנים מדויק במסירת הנכס והעברת הכספים, תכנון מס נכון בעסקת הנדל"ן ועוד.

אילו סוגי עסקאות נדל"ן אנו מלווים?

משרדנו בעל ניסיון רב במגוון ענייני נדל"ן, אנו מלווים את לקוחותינו במגוון תחומים הקשורים לדיני המקרקעין כמו: עסקאות מכר דירה, עסקאות התחדשות עירונית, סכסוכי שכנים, רישום נכסי מקרקעין שהתקבלו בירושה, הליכי כינוס נכסים, זיכרון דברים, קבוצות רכישה, תביעות פירוק שותפות, השכרת נכסים פרטיים ומסחריים, פינוי שוכרים, צוואות וחלוקת עיזבון ועוד.

שאלות נפוצות

  • עסקאות נדל”ן מגורים (קבלן או יד שניה)
  • עסקאות נדל"ן מסחרי (משרדים, חנויות, מחסנים, מגרשים, מרכזים לוגיסטיים, תעשייה ומסחר, אולמות, תחנות דלק ועוד)
  • עסקאות נדל"ן מניב (כל נכס להשקעה לצורך קבלת דמי שכירות)
  • עסקאות נדל"ן הקשורות לענייני משפחה ו/או עיזבון
  • פינוי שוכרים/פולשים
  • ליטיגציה

עסקאות נדל"ן מייצגות לרוב את העסקאות המשמעותיות ביותר בהן ישתתף אדם במהלך חייו. אנו במשרד עורכי דין חן מסייעים ללקוחותינו מתחילת העסקה ועד סופה. השירותים שלנו כוללים ניסוח ובדיקת הסכמי רכישה ומכירה, תכנון מס מותאם, בדיקת מצבו המשפטי של הנכס, בדיקת מצבו התכנוני של הנכס, דיווח לרשויות המס ועוד.

עורכי הדין למקרקעין המנוסים שלנו בתחום מבטיחים ללקוחותינו ביטחון ושקט נפשי שהעסקה שלהם תושלם בהצלחה. אנו מסייעים ללקוחותינו בפתרון בעיות שמתעוררות בהווה ומניעת בעיות בלתי צפויות שעשויות לצוץ בעתיד. לפני הכל אנו דואגים לאינטרסים של לקוחותינו. לכן תמיד נבטיח כנות ומקצועיות ולא נהסס להמליץ להם במקרה הצורך גם להימנע מעסקה.

עסקת נדל"ן טומנת בחובה סיכונים רבים ולכן חשוב שעורך דין מנוסה למקרקעין יעמוד לשם לצדכם. לכן עורך דין למקרקעין חייב לבצע שורה של בדיקות לפני השלמת העסקה:

  • זהות המוכר והאם הוא הבעלים החוקי של הנכס
  • היכן רשומות זכויות המוכר (לשכת רישום מקרקעין, מנהל מקרקעי ישראל או חברה משכנת)
  • האם ישנן הגבלות רישומיות על העסקה שיכולות למנוע את העברת הבעלות על שם הקונה (הערת אזהרה קודמת, שיעבודים, עיקולים משכנתא רשומה)
  • האם הנכס שתואר על ידי המוכר תואם למצב התכנוני שלו ופרטי הרישום בטאבו (שטח הנכס, שטחים צמודים, חניות, חריגות בנייה, היתרי בנייה, צו מבנה מסוכן)
  • מהו הסכום הנקוב שנותר למוכר לשלם לבנק על מנת לסלק את המשכנתא שרובצת על הנכס (אישור יתרה לסילוק משכנתא)
  • האם יש בידי הקונה המימון הנדרש לעמוד בתנאי ההסכם (אישור עקרוני למשכנתא)
  • אילו בטוחות כספיות הולמות נדרשות לצורך השלמת העסקה ומסירת אישורים
  • מהם פרטי הרישום של הנכס ואילו מסמכים לבקש טרם חתימת החוזה
  • אילו מיסים יחולו על העסקה וכיצד לבצע תכנון מס אופטימלי

הערת אזהרה היא הערה בדבר התחייבות בעל הנכס לבצע עסקה בנכס או להימנע מביצוע עסקה. הערת אזהרה נרשמת בלשכת רישום המקרקעין (טאבו). תכליתה למנוע רישום של עסקה הסותרת את תוכן ההערה.

לדוגמה: בעסקת מכר של דירה שנייה, נועדה הערת האזהרה להבטיח את זכויות הקונה עד לרישום הזכויות בדירה על שמו. כך שבמהלך תקופת רישום הזכויות על שם הקונה, המוכר שקיבל כבר תשלום מלא או חלקי על חשבון הדירה, לא ימכור אותה לאדם אחר. ואותו אדם שמעוניין לרכוש, ידע שהמוכר כבר התחייב למכור את הדירה לאדם שנרשמה לטובתו הערת אזהרה.

היבטים רבים של דיני משפחה מחייבים העברת רכוש, ועורכי הדין למקרקעין שלנו יסייעו ללקוחותינו להבטיח שעסקאות אלו יושלמו כראוי. בין אם עסקאות מתנה ליקיריהם או העברת בית במסגרת הסדר גירושין, עורכי הדין שלנו ייעצו ללקוחות על הדרך הטובה ביותר לביצוע העסקה על מנת לעמוד ביעדים שלהם ולהבטיח את תוצאת המס הנוחה ביותר לכל הצדדים הרלוונטיים.

בעת יצירת תוכנית עיזבון, שיקול חשוב הוא מבנה הבעלות על הנכס. התחשבות בכך בשלב מוקדם תסייע בסופו של דבר להפחית את עלויות הצוואה ולמנוע קשיים מיותרים עבור נאמני עיזבון בהמשך. לעורכי דין העיזבון שלנו יש את הידע והניסיון הנדרשים על מנת לספק ייעוץ ללקוחות בנושא זה. עורכי הדין שלנו מתייחסים לעסקאות אלו באותה תשומת לב לפרטים כפי שהם מתייחסים לכל עסקת מקרקעין אחרת. לקוחותינו מעריכים את הנוחות שבידיעה שכתוצאה מרמת השירות שאנו מספקים, האינטרסים שלהם מוגנים וכי יקיריהם יטופלו.

עסקה במקרקעין מסתיימת ברישום הזכויות על שם הקונה בפנקסי המקרקעין. רישום זכויות הבעלות בדירה הינו השלב האחרון בעסקת המכר במסגרתו מועברים הזכויות של המוכר בדירה על שם הקונה.

בדרך כלל, במסירת המפתח ותשלום יתרת התמורה עוד לא מועברות הזכויות בדירה. מאחר שאין בידי המוכר את כל המסמכים שהוא צריך להעביר לקונה לצורך רישום הזכויות. לכן בהסכם המכר מתחייב המוכר למסור לידי הקונה את כל המסמכים הדרושים על מנת להעביר את הזכויות בנכס. ועד למועד זה, יופקד סך כספי כבטוחה מתוך כספי התמורה, שישאר בידיו הנאמנות של עו"ד המוכר עד למסירת המסמכים.

עורך דין מקרקעין בחיפה והקריות

משרדנו נמצא בכתובת שדרות ירושלים 3, קריית מוצקין ונותן שירות משפטי לכל תושבי חיפה הקריות והצפון. אם אתם מחפשים עורך דין לענייני מקרקעין בקריות, אנו נשמח להעניק לכם שירות בכל אחד מתחומי העיסוק של משרדנו, בליווי עורכי דין מקצועיים ואמינים.

חן - משרד עורכי דין

ייצוג חזק, פתרונות מעשיים.